Į pradžią El. paštas Svetainės žemėlapis Paieška Spausdinti
Lt | En | Ru
Naujienos
 
Naujienos iš Lenkijos

Šeštadienio vakarą lietuvių desantas dalyvavo draugiškame apšilimo turnyre. Iš viso susikovė 38 dalyviai: moterys žaidė kartu su vyrais. Lietuvių užimtos vietos:
Mindaugas Skarbalius - 5 vieta
Artūras Kontorovičius - 9 vieta
Vilma Armalienė - 17 vieta
Aurita Sirvydytė - 17 vieta
Rimas Želvys - 17 vieta
Erikas Mačiūnas - 17 vieta
Gintaris Armalis - 33 vieta.

Prieš komercinį turnyrą susikovė lietuvių ir lenkų komandos. Lietuviai pralaimėjo lenkų komandai. Lenkų žaidimo forma labai gera. Lenkai lietuvius sutiko pasiruošę dovanėlių, suvenyrų.

Sekmadienį įvyko pagrindinės varžybos Rogožno Open.
Pirmiausia apie moteris. Jų dalyvavo 10, buvo žaidžiama dviejų minusų sistema. Vilma Armaliene užėmė 9 vietą, Ramutė Kontorovičienė - 7 vietą, o Aurita Sirvydytė užėmė 1 vietą!
 
Vyrų varžybose dalyvavo 64, jie žaidė 1 minuso sistema. Pasiekimai: Rimas Želvys - 33 vieta, Erikas Mačiūnas ir Artūras Kontorovičius - 17 vieta, Gintaris Armalis - 9 vieta, Mindaugas Skarbalius - 5 vieta.


Tokios yra pagrindinės naujienos ir užimtos vietos. Bet nebūtų tai varžybos kitoje šalyje (kurioje mes dar nesame buvę žaidę), kad neapsieitų be kurioziškų situacijų :)

Atskiro straipsnio reikalauja lenkų teisėjavimas :)

Žaidėjas iš Lietuvos visada turėjo sekti tiek savo taškus, tiek priešininko taškus: kiek įmetė, kiek užrašė, kiek numinusavo... Arba jie tai darė specialiai lietuviams, arba labai prastai skaičiuoja, nes aš kažkaip nepastebėjau, kad savi teisėjus taisytų.
Situacija: lietuvis žaidžia prieš lenką - lenkas įmeta 60, po to 100 - turėtų likti 341, bet teisėjas lenkas šaaaaltu veidu rašo 301, o pataisytas - net neatsiprašęs ištaiso ir toliau teisėjauja.
Kita situacija - lege dėl patekimo į aštuntuką: buvo 86, lenkas įmetė 48 - turėjo likti 38. Teisėjas lenkas net nepasirašęs įmestų taškų šaltu veidu įraito saviškiui, kad liko 36. Po gerų 5 minučių įkalbinėjimo, prisivertė pasirašyti įmestų taškų skaičių, atimti (irgi ne iš karto) ir vis dėl to lietuvis išsikovojo, kad skaičiai būtų teisingi.
Dar 1 situacija, kurioje Artūras, niekada neišmušamas iš vėžių darė taip: lenkas teisėjas surašo įmestus taškus (tiek Artūro, tiek jo priešininko), Artūras nueina prie lentelės, pirštu nubraukia neteisingą skaičių ir kantriai laukia kol parašys kitą. Jei neteisingas - vėl nubraukia - ir taip iki teisingas skaičius būna galų gale parašomas.
Teisėjavimo viršūnė - viename lege, kai žaidė Vilma su lenkaite - teisėjavo lenkas teisėjas. Rašė panašiu stiliumi kaip aprašyta aukščiau, o po to jį pakeitė kitas teisėjas, kuris matyt nenorėjo būti niekuom prastesnis ir niekaip negalėjo nusileisti prieš tai buvusiam sukčiavimo įgūdžiais.Antrasis teisėjas buvo taip pat pakeistas (primenu, kad tai vyksta viename lege). Atėjęs trečiasis teisėjas - nutrina nuo lentos visus įmestus taškus - Vilma vos šoko negavo - legas gi nebuvo baigtas!!!!! Po to kažkaip iš kavos tirščių ir iš tų likuči, kurie dar matosi buvo šiaip ne taip atkurta taškų seka ir legas vis dėl to buvo sužaistas iki galo.

Viena įdomi detalė - lenkai po kiekvieno lego, nesvarbu laimėjo ar pralošė, susimuša rankomis.
Vilma pirmą savo žaistą legą pralaimėjo - lenkaitė tiesia ranką, Vilma paklaikusiomis akimis rodo jkai 2 pirštus - atseit - igram do dwux pobed - ir neduoda rankos spaust. Tada jau lenkaitė išpūtė akis, ko čia lietuvė pasiuto ir protestuoja. :) :) :) Vilma klausia Auritos - ko ta lenkė iš jos nori - tada ir sužinojo, kad po kiekvieno lego reikia suploti rankomis.

Nors ir žaidė pakankamai nemažai žaidėjų - 64 vyrai ir 10 moterų, buvo žaidžiama tik prie 9 taikinių. Varžybų organizatoriai, esant laisvam taikiniui, kviesdavo mikrofonu tuos, kuriems reikėdavo žaisti ir visada gražiai paprašę rasdavo kas teisėjaus. Nebuvo nei vieno atvejo, kad kažkas užsispyręs ar pralošęs neteisėjaudavo. O abiejuose finaluose, tiek vyrų, tiek moterų, teisėjavo du prezidentai - Lenkijos darts organizacijos ir Vilniaus Legiono :) Vienas rašė vieno žaidėjo, kitas kito žaidėjo taškus. ...ir  klaidų nedarė :) 

Dar vienas pikantiškas ir pusvalandžiui daug isteriško juoko sukėlęs įvykis buvo grįžinėjant namo, kai sustojome šiek tiek prasivaikščioti irnusifotografuoti prie "melynojo autobusiuko". Visi važiavome su vienodomis legionierių maikutėmis, juodomis kelnėmis - vaikščiojame, juokaujame, kas rūko, kas šiaip slampinėja ir staiga atvažiuoja į tą pačia aikštelę "maliutkas" (toks mažas FIAT'as su BMW valytuvų galios varikliu). Lenkas viduj nepatikliai žiūri į mus ir iš mašinos nelipa, langelį prasidaręs. Kažkas pasiūlė, kad reikia nusifotkinti visiems ir paprašyti, kad tas lenkutis nufotkintų. Vilma priėjo prie to lenko mašinos, pasilenkė, pažiūrėjo į numerius ir jau lenkiasi prie lango....
.... Jūs net neįsivaizduojat kokio dydžio buvo lenko akys, kai Vilma pradėjo artėti prie jo mašinos. Matyt pagalvojo - "čia kažkokia sekta su raudonom maikėm - man - ŠAKĖS dabar, siunčia jie pas mane savo vadą"... Vos nemirėm iš juoko, kai lenkas jau supratęs, kad mes jo nekepsim ir nevalgysim, nufotografavo mus.

Labai noriu pasidžiaugti komandos, kuri važiavo, superiniais tarpusavio šiltais santykiais, vienas kito palaikymu, o taip pat buvo labai smagu su visais visa gerkle rėkti "Lietuva, Lietuva, Lietuva", kai mūsų čempionė Aurita ėjo atsiimti savo taurės ir prizų :)
Daugiau tokių nuoširdžių ir atsidavusių darts žaidimui žmonių!!! (Mindaugas S.)

 
 
2009 09 20 Komentarai: 1
 
Jūsų komentarai
Žilvinas - 2009-09-23 16:34:46
Lietuva FTW :D
 
Vardas*:
El. paštas*:
Komentaras*:
Apsaugos kodas*:
 
Siųsti
svarbu!

Vilniaus Legionas 2020
XIII etapas
2020 balandžio 1
 d. 
Registracija iki 18:20
Startas 18:30

Mėgėjų lyga 2020
II etapas
Po viruso pabaigos
Registracija iki 18:20
Startas 18:30 

Smulkesnė informacija
Erikas 8687 86951.
Jei reikia smiginio inventoriaus, tai prašau praneškite iki 17:00, ačiū.

rėmėjai

"VILNIAUS LEGIONAS" FACEBOOK'E