Į pradžią El. paštas Svetainės žemėlapis Paieška Spausdinti
Lt | En | Ru
Naujienos
Latvia Open 2008

Spalio 3 - 5 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje vyko pasaulinio reitingo varžybos Latvia Open 2008. Varžybose dalyvavo atstovai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Švedijos, Danijos, Škotijos, Ukrainos, Belgijos, Nyderlandų, Suomijos ir Ispanijos. Susirinko 89 vyrai ir 25 moterys. Sporto klubą "Vilniaus legionas" atstovavo 7 legionieriai: Vilma Armalienė, Gintaris Armalis, Rimas Želvys, Ženia Judin, Virginijus Vozbutas, Mindaugas Skarbalius ir Erikas Mačiūnas. O dabar trumpai apie klubiečių pasiekimus.
     Šeštadienis.
     Moterys. Individuali rungtis, žaidimas vieno minuso sistema. Latvia Open 2008 turėjome tik vieną legionierę, Vilmą Armalienę, kuri puikiai pasirodė ir užėmė 5 vietą. O kelyje link penktos vietos 4 - 1 nugalėjo Iloną Ziemelę (Latvija), 4 - 2 Reili Mannik iš Estijos. O štai lyderė tarp moterų Maud Jansson iš Švedijos užkirto Vilmos pergalių seriją nugalėdama 4 - 0. Švedė užėmė pirmą vietą.
     Vyrai. Individuali rungtis, 8 pogrupiai, žaidimas vieno minuso sistema. Kai kuriems žaidėjams burtai lėmė, kad pirmą ratą praėjo be kovų. Labiausiai nepasisekė Ženiai, kuris iškart susikovė su turnyro lyderiu Niels Jorgen Hansen iš Danijos 0 - 4 pastarojo naudai. Ženia liko 65 vietoje. Mindaugas Skarbalius buvo tarp laimingųjų, kuris pirmą ratą praėjo be kovos. Antrame rate jį rezultatu 4 - 0 nugalėjo Latvijos atstovas Egils Vitols. Mindaugas užėmė 33 vietą. Virginijus Vozbutas sunkioje kovoje, pirmame rate, įveikė Eriks Gertners(Latvija) 4 - 3. Po šios pergalės laukė lietuvaitis Tomas Šakys, kuris tik 4 - 3 sugebėjo palaužti Virginijų, kuris galutinėjė įskaitoje liko 33. Be kovos į sekantį etapą papuolė ir Erikas Mačiūnas, o antrame rate jo jau laukė Ojars Limbaks (Latvija), kuris 4 - 3 įveikė Eriką (porinėje rungtyje atsiėmiau su kaupu :)), Erikas užėmė 33 vietą. Rimas Želvys pirmame rate 4 - 0 įveikė Olegs Piroženoks (Latvija). Antrame rate taip pat be didesnių vargų 4 - 1 nugalėjo Estijos atstovą Priit Reinart. O štai trečiame rate Arnis Vents iš Latvijos sužaidžia geriau 4 - 1  ir pašalina Rimą iš sekančių kovų, Rimas užėmė 17 vietą. Stipriausias iš legionierių tą dien buvo Gintaris Armalis, kuris pirmame rate 4 - 2 nugali Claus Schmidt (Danija), danas ilgai negalėjo suprasti kas įvyko :). Antrame rate 4 - 0 Gintaris sutriuškina Imantsą Nikolajevsą (Latvija). Trečiame rate šiek tiek sunkiau, bet 4 - 3 Gintario naudai kovoje su Ilgvars Lacis (Latvija). Pas Gintarį įkvėpimas 4 - 0 ir dar vienas sutriuškintas Latvijos atstovas, tai Mareks Gražuls. Štai dar vienas varžovas iš Danijos Ivan Madsen Gintario kelyje, kuris dėka greitų ir tikslių užsidarymų išplėšia pergalę 4 - 1. Gintaris užėmė 5 vietą.
     Sekmadienis. Porinė rungtis.
     Moterys. 12 porų, žaidimas vieno minuso sistema. Vilma Armalienė žaidė poroje su I. Brikmane-Buklovska iš Latvijos. Pirmą ratą merginos praėjo be kovos, antrame rate 4 - 0 buvo nugalėtos L. Stare / L. Tršinska pora iš Latvijos. Kelią finalo link Vilmai ir Ievai užkirto N. Zelenika / A. Kovalevska (Latvija) pora, kurios laimėjo  4 - 2. Vilma su porininke užėmė 3 vietą.
     Vyrai. 34 poros, 2 pogrupiai vieno minuso sistema. Rimas Želvys žaidė poroje su Leonidu Smirinenko, kurie pirmą ratą praėjo be kovos. Antrame rate ir pirmoje kovoje lietuvaičiai turėjo pripažinti Latvijos atstovų pranašumą, A. Veidamanis poroje su U. Zeitmanis 4 - 1 nugalėjo lietuvaičius. Rimas su Leonidu užėmė 17 vietą. Gintaris Armalis žaidė poroje su Dariu Labanausku, kurie pirmą ratą taip pat praėjo be kovos, o antrame rate juos 4 - 0 nugalėjo škotų pora A. Lister / C. Quinn. Gintaris su Dariumi taip pat užėmė 17 vietą. Virginijus Vozbutas su Ženia Judin gavo pasireikšti pirmame rate ir 4 - 2 nugalėjo Latvijos atstovų porą G. Ozolinš / V. Konstantinovs. Antrame rate legionierius 4 - 0 nugalėjo Arūno Čiplio ir Arvydo Kvedaro pora iš nežinomos šalies :). Virginijus su Ženia užėmė 17 vietą. Geriausiai porinėje rungtyje sekėsi Erikui Mačiūnui su Mindaugu Skarbaliumi. Pirmą ratą praėjome be kovos, antrame rate 4 - 1 nugalėjome G. Alde / I. Trušinskis (Latvija) porą. Trečiame rate 4 - 0 nugalėjome Mažeikių atstovus Aleksandrą Stankevič su Algiu Razgumi, kuriems labai nesisekė rinkti taškus. Ketvirtame rate 4 - 1 nugalėjome O. Limbaks / I.Lacis (Latvija) porą. Po šios pergalės prasidėjo "super" žaidimas. Pasirodo, kad yra scenos baimė, Tomo Šakio ir Gintaro Nagevičiaus pora tikrai neleido tikėtis pergalės nes varžovus "valgė" su kuom tik norėjo. Ir galutinis rezultatas 4 - 0 Tomo ir Gintaro naudai. Erikas su Mindaugu užėmė trečią vietą.
Varžybos praėjo puikiai, rezultatai geri, škotai neleido nuobodžiauti ir surengė ne vieną koncertą.

Dar kartą sveikinu visus legionierius su puikiais rezultatais, šaunuoliai.