Титульный лист Эл. почта Карта Поиск Печать
Lt | En | Ru
О ДАРТСЕ
Smiginio istorija
SMIGINIO, KAIP ŠIUOLAIKINIO ŽAIDIMO ISTORIJA IR VYSTYMASIS

Parašysime keletą straipsnių apie taip, kaip pakelti savo žaidimo lygį. Smiginio istorija yra vienas iš pirmųjų žingsnių pradedančiąjam, kad susipažintų su elementariomis taisyklėmis ir pagrindais.

Vienas iš įdomiausių smiginio aspektų yra ilga modernaus žaidimo priešistorė. Žaidimo, kurį žaidžia milijonai žmonių visame pasaulyje. Modernus žaidimas yra paveldėtas iš angliško uždarų patalpų šaudymo į taikinius. Smiginis, tokį kokį žaidžiame mes - su strėlytėmis - yra ne senųjų amžių, ne viduramžių ir net ne kelių šimtmečių senumo. Pradininkai tokio žaidimo su strėlytėmis į taikinį datuojami tik XIX amžiaus viduryje.

Daugelyje knygų apie smiginį, autoriai nurodo daug ilgesnę modernaus žaidimo istoriją, tokią kaip Anglijos karaliaus Henrio VIII gautą dovaną - strėlyčių komplektą, arba apie tai, kad pirmieji piligrimai Amerikoje taip pat žaidė šį žaidimą. Bet kokiu atveju, tai nebuvo smiginis toks kokį mes įsivaizduojame dabar. Netgi ne panašus į tai. Pirmieji dabartinio smiginio pradininkai buvo anglų miestiečiai darbininkai tokiuose tankiai apgyvendintuose miestuose kaip Londonas, Mančesteris, Jorkšyras XIX amžiaus viduryje. XX a. pradžioje smiginis buvo visisškai naujas žaidimas dažniausiai žaidžiamas baruose ir tavernose. Amerikoje smiginis paplito XIX a. gale dėl padidėjusio žmonių migravimo iš Anglijos į Ameriką. Pirmasis Pasaulinis karas padarė didžiausią įtaką, kad smiginis paplistų po visą pasaulį.

Strėlytės buvo naudojamos maždaug tokios

Jos buvo gaminamos ištekinant iš medžio, turėjo metalinę adatą ir trijų dalių plunksnos sparnelį. Taip pat dažnai būdavo uždedama švininė juostelė, kad išbalansuoti strėlytę.

Amerikiečiai užpatentavo presuoto popieriaus sparnelį 1898 metais, o jorkšyrietis užpatentavo metalinį strėlytės korpusą 1906 m. Panašiu metu, Londono arba kitaip vadinama Standartinė Laikrodinė Lenta, buvo pripažinta kaip dažniausiai naudojama smiginio lenta. Šie faktai buvo kertiniai tolesniam moderniam smiginio žaidimo vystymuisi.

 
 
2009 03 06 Комментарии: 0
 
Имя*:
Эл. почта*:
Комментарии*:
Защитный код*:
 
Хорошо
внимание!

Atnaujintas skyrelis
APIE SMIGINĮ
O galerijoje mūsų amunicija :)

спонсоры