Lt | En | Ru
Naujienos

VIII pasaulio lietuvių sporto žaidynės

Birželio 26 d. alaus darykloje - restorane "Bravaria" įvyko psaulio lietuvių sporto žaidynių viena iš rungčių, tai smiginis, žaidėme "501" su dviguba pabaiga.

Jau 10 val. pradėjo rinktis pirmieji dalyviai. Nors penktadienis ir darbo diena, bet tai nesutrugdė varžybose sudalyvauti ir gausiam lietuvaičių būriui, kurie gyvena ir dirba Lietuvoje. Varžyboms užsiregistravo 18 moterų iš Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos. Vyrų susirinko 40, iš Rusijos, Baltarusijos, Latvijos ir Lietuvos. Prasidėjus varžyboms kai kurie užsienio lietuviai pasitraukė iš tolimesnių kovų, kai kurie net nepradėjo varžybų.

Moterys burtų keliu buvos suskirstytos į 4 grupes iš kurių išėjo po dvi geriausias pogrupio žaidėjas. Tolimesnes kovas tesė Irena Čiplienė, Mažeikiai, kuri 3 - 1 nugalėjo Vidą Karačun iš Baltarusijos (galutinė 5 - 8 vieta), Zita Narkeliūnaitė iš Elektrėnų 0 - 3 nusileido Vilmai Armalienei iš Trakų, Renata Kviklienė, Trakai 3 - 0 nugalėjo Danutę Slavėnska, Latvija, o Ramutė Kontorovičienė, Trakai 3 - 1 įveikė Kauno atstovę Arūnę Kvedarienę. Į finalą pirmos kelią gražiomis pergalėmis prasiskynė Vilma Armalienė ir Ramutė Kontorovičienė, kurios nugalėjo Ireną Čiplienę ir Renata Kviklienę. Kovoje dėl trečios vietos įspūdingai žaidė Renata, kuri be didesnio vargo 4 - 1 sutriuškino Ireną. Finalas prasidėjo labai netikėtai, Ramutė sugebėjo pirma išsiveržti į priekį laimedama tris legus, bet Vilma nenuleido rankų ir rezultatas 3 - 3, prasidėjo tikras nervų karas, abi merginos uždarinėjo, bet šį kartą ranka mažiau drebėjo Vilmai, kuri ir tapo nugalėtoja.

Vyrai kovojo 8 pogrupiuose po 5 žaidėjus iš kurių taip pat toliau kovas tesė tik pirmi du geriausi pogrupio žaidėjai. Arvydas Kvedaras (Kaunas) 3 - 1 laimi prieš Rimantą Jončį (Elektrėnai), Žilvinas Gaižutis (Vilnius) 3 - 1 nugalėjo Gediminą Sinkevičių (Jonava), Arūnas Čiplys (Mažeikiai) 3 - 0 sutriuškino Marių Razmą (Jonava), Jonas Jonaitis (Jonava) 3 - 0 sutriuškino Jevgenijų Judin (Vilnius), Gintaris Armalis (Trakai) 3 - 1 Kęstutį Garalevičių (Trakai), Darius Labanauskas (Kaunas) 3 - 2 laimi prieš Rimą Želvį (Vilnius), Mindaugas Skarbalius (Vilnius) 3 - 0 sutriuškina Viktorą Neliubiną (Elektrėnai), Jaroslavas Svirskas (Jonava) 3 - 1 nugali Raimundą Jankūną (Latvija). Pralaimėję dalyviai užėmė 9 - 16 vietas.

Į pusfinalį pirmi pateko Arvydas Kvedaras 3 - 0 sutriuškindamas Žilviną Gaižutį, Arūnas Čiplys 3 - 0 taip pat sutriuškinęs Joną Jonaitį, Darius Labanauskas  3 - 1 laimi prieš Gintarį Armalį ir Mindaugas Skarbalius, kuris 3 - 0 sutriuškina Jaroslavą Svirską. Pralaimėję žaidėjai pasidalino 5 - 8 vietas.

Finale susitiko Arūnas Čiplys ir Darius Labanauskas, kurie nugalėjo Arvydą Kvedarą 2 - 4 ir Mindaugą Skarbalių 1 - 4. Kovoje dėl trečios vietos stipresnis buvo Mindaugas Skarbalius, kuris 4 - 2 nugalėjo Arvydą Kvedarą. Finale puikiai žaidė Arūnas Čiplys, kuris ir tapo nugalėtoju, Darius Labanauskas pralaimėjo 2 - 5 ir užėmė antrą vietą.

Sveikinu medalių laimėtojus :)

Užimtos moterų vietos ir geriausiųjų aštuntukas čia
Užimtos vyrų vietos ir geriausiųjų šešioliktukas čia

Didelis ačiū už pagalbą pasiruošiant ir baigiant varžybas Mindaugui Skarbaliui, Rimui Želviui, Arvydui Kvedarui ir teisėjams.